Способи прискорення дозрівання помідорів
1 спосіб. Обривання нижніх листків на кущах. Обривають по два на тиждень, не більше, щоб процес перебудови обмінних процесів йшов поступово, щоб кущ не пережив стресу. Зазвичай раз в три дні я обриваю з усіх кущів по листу, починаючи з самого нижнього.
До того часу, коли томати в кисті досягнуть розміру, властивого даному сорту, і шкірка у плодів почне блищати, збираючись починати змінювати забарвлення, під пензлем повинні бути обірвані всі листя. Те ж саме треба робити із листям під наступними кистями.
2 спосіб. Наприкінці минулого холодного літа, в серпні, я випробувала ще один прийом прискорення дозрівання, який полягає в тому, що вдень, навіть в сонячну погоду, теплиця у мене закрита. Там весь день стоїть спека, як на півдні, і помідори досить жваво червоніють. Спека кущам не страшна, бо квіток на них давно немає, вони всі видалені. І фітофтора не захотіла лізти в теплицю, хоча на картоплі поруч з теплицею вже давно буяла.
Вранці я відкривала теплицю на пару годин для провітрювання і висихання конденсату. Годин в 5-6 вечора теж відкривала на годину для просушування, якщо, звичайно, не було дощу. Результат вийшов неймовірний: в холодне дощове літо помідори активно червоніли на кущах, ніякої фітофтори на плодах не було.
3 спосіб. Масове дозрівання плодів йде швидше, якщо кущі ростуть на" худому", а не на "жирному" ґрунті. Тому для прискорення дозрівання з другої декади липня треба припинити всілякі поливи та підживлення. Інакше буде просто наростати зелена маса, на шкоду швидкості дозрівання.
Розвиток плодів томатів має дві стадії: 30 днів після зав'язування плід росте, наступні 15-20 днів він дозріває. Дозрівання йде поступово. Спочатку плоди зелені стають більш світлими - молочна стиглість, потім буріють, при цьому м'якоть починає набувати властивого сорту забарвлення, і, нарешті, досягають повної зрілості.